MASAŻ LOMI LOMI NUI – jest to zabieg relaksacyjny z elementami masażu leczniczego wywodzący się z kultury hawajskiej.  Przedmiotem zabiegu jest masaż całego ciała z wyłączeniem miejsc intymnych. Jego celem jest zmniejszenie, a następnie zniesienie napięcia mięśniowego, psychicznego i nerwowego.

Określenie Lomi Lomi posiada dwa znaczenia: dosłownie oznacza naciskanie, ugniatanie, pracę nad ciałem, a drugie określenie to: dotyk miękkiej, aksamitnej łapy zadowolonego kota. Powtórzenie słowa Lomi oznacza jego wzmocnienie, a dodane słowo Nui oznacza: duży, ważny, wyjątkowy. Masaż Lomi Lomi Nui miał więc za zadanie sprawienie, aby pacjent w sposób wyjątkowy odczuł leczniczą dla ciała i ducha moc płynnego i intensywnego dotyku harmonijnie połączonego z muzyką.

Specyfiką tego masażu jest wykonywanie zabiegu nie tylko dłoniami, ale również przedramionami i łokciami z użyciem naturalnych olejów z dodatkiem olejków eterycznych.

Do masażu używane są wyłącznie naturalne oleje (kokosowy, sezamowy, lniany), obfitujące m.in. w antyoksydanty opóźniające procesy starzenia skóry, witaminy i minerały w wyniku czego każdy zabieg nie tylko odpręża, ale także doskonale nawilża i i regeneruje skórę.

Zgodnie z hawajskimi zasadami pacjent w trakcie zabiegu nie posiada ubrania, choć przez cały okres zabiegu części intymne zakryte są specjalnie zawijanym ręcznikiem.

Masaż w powiązaniu z odprężającą muzyką polinezyjską wprowadza szybko w stan odprężenia, wyciszenia, poprawia nastrój. Jak każdy masaż relaksacyjny, tak i ten wyzwala produkcję endorfin zwanych hormonami szczęścia.

Czas trwania masażu od 60 do 120 minut.