Dotyk dla Zdrowia (TFH) jest nowoczesną metodą bezinwazyjnych technik manualnych stworzoną przez lekarzy: dra. George Goodhearta oraz dra. Johna Thie, która pomaga odblokować układ limfatyczny, neuronaczyniowy, energetyczny i strukturalny, a przez to wpływa pozytywnie na regulację układu hormonalnego i poprawę gospodarki wodnej organizmu, powodując detoksykację.

Wykorzystujemy tu kinezjologiczny test mięśniowy do określenia siły poszczególnych mięśni i wyrównując napięcie mięśniowe wpływamy korzystnie na działanie narządów wewnętrznych, funkcjonowanie mózgu i oczywiście wzmacniamy układ mięśniowo-powięziowy. Dzięki tej terapii uwalniamy napięcie fizyczne, likwidujemy źródło bólu, poprawiamy ruchomość stawów i tkanek organizmu. Stosuje się również techniki aktywizujące tzw. punkty biologicznie aktywne, położone w większości na przebiegu dużych naczyń krwionośnych, limfatycznych lub wiązek nerwów. 

Metoda pozwala szybciej wrócić do pełni sił po różnego rodzaju zabiegach, operacjach, chorobach. Dzięki Touch for Health jesteśmy w stanie wzmocnić i poprawić kondycję całego ciała dlatego też jest ona polecana dla sportowców amatorów i zawodowców.

 

„Organizm reaguje podobnie jak rodzina, gdy coś zdarzy się jednemu z jej członków,
wywiera to mniejszy lub większy wpływ na wszystkich pozostałych członków tej rodziny”.

dr John Thie